30 AUG 2011 : Persbericht: Resulaten Suikerfeestonderzoek 2011

Nieuws afbeelding

Utrecht, dinsdag 30 augustus 2011 

Grote winkelketens besteden steeds meer aandacht aan het Suikerfeest
 
Onderzoeks- en adviesbureau Labyrinth|Extenzio heeft voor de vierde maal op een rij onderzocht in hoeverre grote winkelketens aandacht besteden aan het Suikerfeest en wat Islamitische jongeren van het aanbod vinden. Nog veel winkeliers laten deze kans liggen, maar steeds meer winkeliers wagen een poging deze groep tot zich te binden. Aanvullend heeft Labyrinth in samenwerking met wijblijvenhier.nl en Stichting de Nieuwe Generatie dit jaar ook nog een online-onderzoek uitgevoerd waar ruim 300 moslimjongeren aan hebben deelgenomen. De hoofdresultaten worden onderaan dit persbericht puntsgewijs beschreven.
 
Voor bijna een miljoen moslims in Nederland begint op dinsdag 30 augustus het Suikerfeest. Na 29 dagen te hebben gevast is het nu tijd voor feest. Dit wordt net zoals Kerst en Oud&Nieuw uitbundig gevierd met lekker eten, nieuwe kleding en cadeaus. Ook dit jaar inventariseerde Labyrinth|Extenzio doormiddel van gestructureerde observaties de belangrijkste winkelcentra om te zien hoe winkelketens hierop inspelen.
 
Conclusies onderzoek onder winkelketens:
 
-       De HEMA, Lidl, Plus, Douglas en AH besteden openlijk aandacht aan de ramadan en het Suikerfeest. Er wordt extra ingekocht.
-       Hema heeft een uitgebreid ‘Suikerfeest assortiment’ en een speciale Suikerfeesttaart
-       De Lidl en de Hema adverteren in folders over hun Suikerfeest assortiment
-       De meest bezochte winkels in de vier grote steden doen geen specifieke promotie
-       De meest bezochte winkels hebben geen extra assortiment, maar er is duidelijk een trend dat steeds meer winkeliers aandacht besteden aan het Suikerfeest.
-       Een aantal bezochte winkels biedt wel assortiment, maar zonder zichtbare reclame
 
Grote kledingzaken, speelgoedwinkels en parfumzaken profiteren van de extra aankopen die gedaan worden voorafgaand aan het Suikerfeest, maar doen qua promotie en assortiment niet veel. Desondanks is te merken dat winkeliers steeds meer aandacht besteden aan het islamitische feest, en hun assortimenten hierop afstemmen. Dit jaar heeft parfumerie Douglas bijvoorbeeld extra aanbiedingen rondom het Suikerfeest. Met posters wenst Douglas moslims een prettig Suikerfeest, staat er een speciale ‘Suikerfeest stand’ voor de winkel en zijn er extra kortingen. ICI Paris, de grote concurrent merkt wel dat hun omzet stijgt, maar heeft geen speciale aanbiedingen. Kledingzaak Tip de Bruin in Amsterdam heeft extra kleding ingekocht. Een medewerker laat weten dat er voorafgaand aan het Suikerfeest ontzettend veel kleding wordt ingekocht, en met name voor de Marokkaanse jeugd. Hij geeft aan dat de dagen voor het Suikerfeest het merendeel van de klanten bestaat uit Marokkaanse jongeren.
Onbekendheid speelt een grote rol bij winkeliers. Uitspraken: ‘Is er morgen Suikerfeest?’ ‘Het is geen nationale feestdag.’ ‘Welke producten zoeken ze dan?’ Kennis ontbreekt en er is vaak te weinig aandacht voor local marketing. Uit gesprekken met kleine veelal etnische ondernemers blijkt dat ze in de dagen voor het Suikerfeest een flinke omzetstijging hebben.
 
 
Conclusies onderzoek onder moslimjongeren:
 
-       Ruim 80% van de respondenten vast alle dagen van de ramadan.
-       Bijna 95% van de moslimjongeren viert het Suikerfeest.
-       Elkaar een prettige Suikerfeest wensen gebeurt bij de meeste moslimjongeren traditioneel door op bezoek te gaan bij familie, vrienden en kennissen (90%).
-       Ongeveer driekwart van de respondenten geeft aan ook via de telefoon (bellen en sms’en) de familie, vrienden en kennissen een prettige Suikerfeest te wensen.
-       Ongeveer de helft van de respondenten geeft extra geld uit aan speelgoed en snoep.
-       Driekwart van de respondenten doet extra uitgaven aan etenswaren.
-       60% van de respondenten koopt speciaal voor het Suikerfeest nieuwe kleding
-       Slecht 10% doet geen extra uitgaven tijdens het Suikerfeest
-       Ongeveer een derde geeft € 50,- tot € 100,- extra uit in de supermarkt tijdens het Suikerfeest, een vijfde geeft tussen de € 25,- en € 50,- uit. Ongeveer een vijfde geeft € 100,- tot € 200,- uit.
-       Ruim de helft van de ondervraagden zou het geweldig vinden als winkels meer aandacht zouden besteden aan het Suikerfeest. Een kwart zou het prettig vinden. Slechts 3% geeft aan dat zij er niet op staan te wachten.
-       Driekwart van de ondervraagden vindt dat winkeliers te weinig aandacht besteden aan het Suikerfeest. Zij vinden dit jammer en zien graag dat winkeliers hier meer aandacht besteden.
-       Ongeveer de helft van de ondervraagden mist speciale aanbiedingen op (islamitische) feestkleding tijdens het Suikerfeest (hoofddoek, djeleba, kaftan)
-       Van de grote supermarkten vinden moslimjongeren dat Lidl en de Albert Heijn het meest aandacht besteden aan het Suikerfeest.
-       Ongeveer de helft van de respondenten ziet graag meer gebak, koekjes, brood en halal vlees in de schappen van de supermarkten.
-       Ongeveer een kwart van de respondent zou een kant-en-klare halal maaltijd aanschaffen als deze wordt aangeboden.
-       Ongeveer driekwart van de ondervraagden zegt meer producten in de supermarkt aan te schaffen als hier meer aandacht aan zou worden besteed.
-       Bijna 70% van de ondervraagde jongeren ziet het Suikerfeest graag als een officiële nationale feestdag.
-       Ongeveer de helft van de respondenten woont bij de ouders.
-       Twee derde van de ondervraagden is in Nederland geboren.
-       De meeste respondenten hebben een Turkse of Marokkaanse achtergrond.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Voor meer informatie :
Labyrinthonderzoek & advies |Extenzio
030 262 71 91
 
Drs. Nathan Rozema
06-55864606  n.rozema@labyrinthonderzoek.nl
 
of

Salim elFassi:  salime@labyrinthonderzoek.nl


 

Het laatste nieuws

  • 16 MEI nieuws afbeelding

    Presentatie wijkraadpleging West 2011

    Presentatie resultaten en advies Wijkraad West Wijkraadpleging Utrecht West Aantrekkelijk en Bereikbaar Woensdag 16 mei 2012 om 20.00 uur Locatie: Domstad Academie, Koningsbergerstraat 9

    Lees verder
    4 APR nieuws afbeelding

    conferentie lancering Wijkengids: Wijkeconomie, ondernemerschap en eigen kracht van groot belang

    Woensdag 4 april lanceerde minister spies de Wijkengids in den Haag. In haar toespraak werd ook het belang van wijkeconomie en ondernemerschap aangehaald. Er wordt teveel voor mensen gedacht, mensen kunnen vaak veel zelf. Nathan Rozema van Labyrinth constateerde eind 2007 dat er in de toen opgestelde wijkactieplannen, nauwelijks aandacht was voor wijkeconomie en ondernemerschap in de "vogelaarwijken" (zie ook NRC vorige.nrc.nl/binnenland/prachtwijk_kruiskamp/article1812058.ece.) Later werden deze wijken prachtwijken en krachtwijken genoemd. Er kwam meer aandacht en beleid gericht op het stiumuleren van wijkeconomie en ondernemerschap in wijken, desondanks komt wijkeconomie nog niet goed uit de verf. Hoogleraar Tordoir haalde dit ook aan op dit congres, hij noemde expliciet het belang van het aansluiten op de wijk, en het potentieel dat daar ligt, juist ook kwa jongeren en arbeidsmarktpotentieel, "die hebben we straks keihard nodig, er ligt dus een maatschappelijk maar ook een zakelijk belang", aldus de hoogleraar. Nathan Rozema constateerde als lid van de visitatiecommissie ook dat veel projecten overlopen van de goede bedoelingen, maar uiteindelijk toch vooral afhankelijk zijn van subsidies, "er wordt teveel gedacht in termen van hulp en te weinig vanuit ondernemerschap gedacht". Voor de provincie bracht Labyrinth de succes en faalfactoren van leerwerktrajecten in kaart en werd door middel van een handboek leerwerktrajecten en concept businessplan een handreiking gedaan naar het ondernemender worden van veel projecten. In deze tijden van bezuinigingen is dat een keiharde noodzaak aan het worden

    Lees verder
  • 21 MRT nieuws afbeelding

    Kennis (ver)bindt, presentatie Studentenmonitor Sittard-Geleen

    Labyrinth onderzoek presenteert op het symposium "Kennis (ver)bindt de resultaten van de Studentenmonitor Sittard-Geleen. Kennis is essentieel voor de bedrijvigheid in Zuid Limburg. De aanwezigheid van jonge hoger opgeleiden draagt bij aan vergroening van de bevolking. Zij hebben een positief effect op de economische groei in een stad. Hoe kunnen kennis en jongeren worden aangetrokken en behouden?

    Lees verder
    20 MRT nieuws afbeelding

    landelijk congres, sessie Wijkeconomie en langer thuiswonen, verbinden van wonen, zorg en welzijn in de wijk

    Wijkeconomie en langer thuiswonen, verbinden van Wonen, Zorg en Welzijn in de Wijk 20 maart Landelijk congres woonservicegebieden. Locatie NBC , blokhoeve 1, Nieuwegein. Het landelijk congres wordt georganiseerd door: SEV, Studiearena en DAZ Nathan Rozema van Labyrinth verzorgt samen met Radboud Engbersen van SEV de sessie: tijdstip 11:35: Wijkeconomie en langer Thuiswonen:

    Lees verder
  • 18 MRT nieuws afbeelding

    Gezamenlijke opening nieuwe pand Labyrinth groot succes

    de gezamenlijke opening van labyrinth, STW, HAL16, SSH en SWK was een groot succes, foto's van de opening zijn geplaatst op www.facebook.com/labyrinthgroep . het pand werd geopend door de burgemeester en wethouder GilbertIsabella hield een toespraak voor Labyrinth, samen met Ton Jochems van SSH. Gilbert Isabella onthulde ook het "doek" van Labyrinth voor het pand aan de Archimedeslaan 16

    Lees verder
    16 MRT nieuws afbeelding

    gezamenlijke opening nieuwe pand Labyrinth 16 maart 16 uur, archimedeslaan 16

    Op vrijdag 16 maart is de gezamenlijke opening (Labyrinth, SSH, STW, SWK) opening van het getransformeerde pand AL16: Archimedeslaan16. Het hoofdkantoor van Labyrinth is verhuisd naar de Archimedeslaan 16. in Rijnsweerd. In dit nieuwe kantoor is ook Extenzio,het retail initiatief van Labyrinth en Platemarketing gehuisvest.

    Lees verder
Copyright 2004 - 2010 ® Labyrinth Onderzoek & Advies | Sitemap Website laten maken door Vcreations